Cyklosvětluška 2024 aneb Světýlka naděje pro Štěpána Kaloče - DK Akord Ostrava

Cyklosvětluška 2024 aneb Světýlka naděje pro Štěpána Kaloče

14. září 2024 | 18:00

Pro děti | Akord Ostrava-Zábřeh

Cyklosvětluška je charitativní projekt, který si drží tradici a pomáhá od roku 2016. Letos se tato akce spojí s 26. ročníkem Bambifestu (přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež), která se uskuteční v Bělském lese. Odtud také bude celá akce probíhat, včetně startu.

Akce je určena pro celou rodinu. Mohou se jí zúčastnit i ti nejmenší např. na svých odrážedlech či koloběžkách, senioři, ale i cykloborci. Každý ze zaregistrovaných účastníků je zařazen do slovování o hodnotné ceny. A jako každý rok – majitel nejlépe nasvíceného kola bude patřičně odměněn. Stačí se zaregistrovat, přijet a společnou jízdou na osvětlených kolech rozsvítit Bělský les.

Letošní Cyklosvětluška startuje 14. září 2024 od Starobělské Koliby (u Bělského lesa, Ostrava-Zábřeh).

Pro koho letos pojedeme?

Příběh Štěpána aneb se sportem jde všechno lépe

Štěpán se narodil 4 měsíce před termínem ve dvacátém čtvrtém týdnu těhotenství s váhou 700 g a mírou 32 cm, v nemocnici strávil 123 dnů, prodělal infekce, zápal plic a několik transfůzí krve a krevní plazmy. U porodu koncem pánevním bohužel došlo k trakčnímu poranění se zlomeninou raménka stydké kosti. Následkem tohoto zranění a předčasného porodu se Štěpánek potýká s celoživotním porušením periferních nervů v oblasti míchy.

Štěpán má ochrnutou pravou nohu, deformitu páteře, poruchu růstu a další zdravotní potíže. Pohybuje se prostřednictvím mechanického vozíku a s pomocí speciální ortoprotézy. I přes jeho handikep je aktivní sportovec. Hraje parahokej, chodí do atletiky a je brankářem ve florbale. Pravidelně rehabilituje a proto výtěžek z Cyklosvětlušky bude použit na rehabilitační a kompenzační pomůcky.

Přidejte se k nám a pomozte Štěpánovi plnohodnotně žít svůj život a radovat se z něj. Život s hendikepem není jednoduchý.

Program celé Cyklosvětlušky najdete na webu www.cyklosvetluska.cz

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kollárovci

25|10