Divadelní večer ZDividla - DK Akord Ostrava

Divadelní večer ZDividla

7. červen 2023 | 17:00

Divadlo, Pro děti | Klub Akord

„ZDividla“ je název divadelního souboru LDO ZUŠ E. Runda ze Slezské Ostravy a jeho vznik se datuje do roku 1987. Do dnešních dnů prošlo souborem přes 1 500 dětí a dospěláků, z nichž někteří našli své místo i v profesionálních divadlech. Jeho vedoucím a zároveň režisérem je Saša Rychetský.
V letošním roce bude soubor prezentovat svou činnost v Klubu Akordu ukázkami her, kde se vám představí jednotlivé skupiny dětských herců.

Skupina nejmenších „Malíčci“:

Ivan Magor Jirous: „Nespavost“. Kratinká skeč o zlobivých dětech a strašidlech, která – nejsou? Text z knihy „Magor dětem“ upravil Saša Rychecký.

Pavel Grym: „Dialogy o strašidlech“. Desetiminutová hříčka v podstatě na stejné téma, jako předešlá. Text podle knihy „Bubáci“ Pavla Gryma vznikal na zkouškách improvizacemi dětí…

Skupina „Pondělní Pipiny“:

Astrid Lindgrenová: „Pipi Dlouhá punčocha“. Scénář na motivy známé knihy připravil se souborem Saša Rychecký. Hra o sedmi obrazech. Kostýmy a výtvarná spolupráce Hana Rychecká. Hudba Cirque du Solelil.

Skupina „Čtvrteční velcí“:

Václav Havel: „Zahradní slavnost“. Krátký úryvek z této kultovní hry. Nadčasový text je stále platný absurditou lidského chování ve funkcích. Hru v podkresu provází „Budovatelské písně“. Scénář, režie a scéna Saša Rychecký, výtvarná spolupráce Hana Rychecká.

Václav Hrabě: „Nacházení V. H.“ Příběh sestavený z veršů Václava Hraběte o lásce, krutosti světa i žárlivosti. Scénář a režie Saša Rychecký a soubor.

Christine Brücknerová: „Gudrun Ensslinová nebude mít pomník“. „Neproslovené promluvy rozhořčených žen“ Christine Brücknerové obsahují deset monologů, určených herečkám mladšího i staršího věku.

Vstupné 80 Kč.

Na co se u nás můžete dále těšit?