Žně - hudební festival v Pokladu - DK Akord Ostrava

Žně – hudební festival v Pokladu

3. červen 2023 | 11:00

Hudba, Festival | Poklad Ostrava-Poruba

Hudební Žně otevírají svou bránu již tuto sobotu!

Přivítáme je s radostí a veselím. A to festivalovým průvodem s kapelou Balkansambel. Připojte se k nám! Sraz v 10:30 pod porubským kruháčem, půjdeme přes Alšovo náměstí směrem k DK Poklad. Těšíme se na vás.

Na Žních vás čeká jedinečný hudební zážitek, který jen tak někde neuslyšíte. V sobotu 3. června začíná pestrá hudební sklizeň od artového a etnojazzu po world music, světový folklor, beat boxing a originální výstupy známých českých divadelních a filmových tváří. To vše na jednom místě. Umělci vystoupí na čtyřech hlavních scénách v porubském Pokladu, včetně příjemného letního amfiteátru (kde na vás čekají tři interpreti – Bára Poláková, James Harries a Michal Horák s kapelou).

Vstupné:

Celofestivalová vstupenka (do 2. 6. 2023): 650 Kč
Celofestivalová vstupenka v den konání: 750 Kč
Letní scéna Amfi: 450 Kč
Studenti a senioři mají slevu ze vstupného 20 % (lze uplatnit pouze osobně na pokladně Poklad/Akord)
Děti do 12 let v doprovodu dospělých ZDARMA.

Koncerty na Letní scéna Amfi se uskuteční za jakéhokoliv počasí.

Zahrají:

Barbora Poláková | pop, folk, funk

Pětinásobná držitelka hudebních cen Anděl a výrazná osobnost české pop music. Na hudební výsluní jí katapultoval pilotní song “Kráva”(40 mil. zhlédnutí). A kdo by neznal její největší hit “Nafrněná”. Na svém kontě má dvě cenami ověnčené alba.

James Harries | pop, indie pop

Na pódiu je jako doma, ať už v Česku nebo ve Velké Británii. Jeho písně pravidelně znějí v rádiích napříč žánry i filmy. Složil ústřední melodii k filmu „Přání Ježíškovi“ v hl. roli R. Krajčo. Zaposlouchejte se do jemných akustických balad s hlubokými emocemi. Letos vydal své desáté album – Hiraeth.

Vladimír Javorský s kapelou | folk, šanson

Vladimír je všestranný umělec. Rodák z Ostravy hraje na saxofon, kytaru i ukulele. Mohli jste ho vidět na koncertech s Mirkem Kemelem či kapelou Traband. Loni vydal své debutové album: „Ještě je“. Přijďte si poslechnout šansonově laděné skladby s mimořádně vyzrálými texty.

Michal Horák s kapelou | folk

Čtyřiadvacetiletý písničkář a Objev roku ve Zlatém Slavíku. Zaručeně vás zaplaví energií, humorem a hlavně skvělou českou hudbou. Talentovaný interpret, doprovází své texty na klavír i kytaru.

Barbora Hrzánová + Bachtale Apsa | ethno-world, gypsy music

Namíchali jsme vám hudební koktejl. Netradiční spojení Báry a kapely Bachtale Apsa, patří k tomu nejlepšímu, co naše romská hudební scéna nabízí. Strhující španělské, maďarské i slovenské rytmy.

Beata Hlavenková | Jazz, blues  

Zpěvačka, pianistka, producentka a skladatelka filmové hudby. Postarala se o mimořádný hudební soundtrack k filmu Zátopek (nominován na Českého lva). Deska „Theodoros“ jí přinesla cenu Anděl v kategorii jazz a blues. Ráda tvoří a spolukoncertuje v hudebních projektech s L. Dusilovou, I. Bittovou, D. Barovou nebo J.Honzákem.    

Lash & Grey + Michal Žáček + Benda Quartet

Lash & Grey tvoří mladé talentované duo, které má na svém kontě jeden úspěch za druhým. Michala Žáčka v jazzové scéně asi netřeba představovat. Fenomenální saxofonista a jazzový hráč, který se prosadil nejen v rodném Česku, ale také v USA, Mexiku, Německu či Francii.

Justin Lavash | blues, folk, jazz

Virtuózní hra na kytaru nechává užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev. Jeho vlastní zpěv, syrově hluboký a uhrančivý, vás vtáhne do skladeb, kde silné příběhy střídají poetické nálady.

Endru & JeN Hovorka | beatbox, klávesy

Endru je hlasový umělec, dvojnásobný mistr světa v beatboxu. Beatbox, zpěv a hudební improvizaci prostě miluje. Stejně jako JeN Hovorka. Duo tvoří energickou hudbu na základě improvizace, která se během koncertu pohybuje mezi různými žánry hiphop, nu-soul, latin, jazz, house i world music.

Slniečko | rock, folk, punk a prvky world music

Slovenská divočina! Šesti členná kapela z Piešťan. Frontman Peter Remiš je nejen skladatelem písniček, ale také básníkem a blogerem. V kapele také nepřehlédnete houslistku Barbaru Barros, která pochází z Portugalska. Zatrsejte si na staré i nové folkrockové pecky s punkovým nádechem.

Vlčie Maky | folklor, jazz

Jedinečný hudební fusion jazzu a folklóru ze Slovenska. Podpolanské a horehronské lidovky v netradičním aranžmá. Rytmus se pěkně přizpůsobuje zvuku a náladě původních skladeb, které patří k největším hudebním pokladům slovenské tvorby.

Balkansambel | tradiční lidová hudba, moderní jazz

Balkánský výbuch kreativity a nakažlivé radosti. Kapela, která vás zaručeně nenechá sedět. Je úžasné, jak dokáží Balkansambel propojit tradiční lidovou hudbu s moderním jazzem, aniž by to narušilo plynulost a kompaktnost.

Nedivoč | pop, rock, šanson

Hrají a nedivočí. Sympatičtí ostravští muzikanti a kamarádi čerpají zejména z autorské tvorby Jiřího Krhuta. Přivezou nejen svou nejznámější skladbu „Fotky z výletu“, která zazněla v seriálu sKORO NA mizině, ale i další zajímavou tvorbu.

Adán Sánchez Band | latino music

Fenomenální španělský hudebník a jeho band vás vtáhnou do temperamentních rytmů flamenca a latino music. Adán Sánchez je nejen skvělý folkový písničkář a zpěvák, ale také výborný showman, který se postará o skvělý hudební i taneční večer.

FiHa | pop-rock

Ostravská pop-rocková hudební skupina, která vás dostane svou originalitou a nápaditostí. V roce 2010 se stali Objevem roku. Chytlavé a energetické písně s kytarovými riffy a charismatickým hlasem frontmana Filipa Rácze.

Mirka Miškechová | pop-rock

Slovenská zpěvačka a skladatelka. Její nezaměnitelný hlas je charakteristický svou sílou, výrazem a rozsahem. Zpívá s mnoha známými interprety, jako jsou Lucie Bílá, Marek Ztracený, Nedivoč nebo Xindl X.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kollárovci

25|10