Všechny báječný věci, Divadlo Ungelt, Praha - DK Akord Ostrava

Všechny báječný věci, Divadlo Ungelt, Praha

Divadlo | Akord Ostrava-Zábřeh

Termín představení 29. 11. 2023

Autoři: Duncan Macmillan, Jonny Donahoe

Seznam všeho, pro co stojí za to žít. Napíšete ho s námi? Monodrama, které věří v lepší svět.

Hra vznikla ze spolupráce britského dramatika Duncana Macmillana a herce Jonnyho Donahoea, známého stand-up komika, a pohybuje se na rozhraní mezi divadlem a terapií.

Už jste si někdy zkusili sepsat seznam věcí, pro které stojí za to žít? Viktor ho začal psát v sedmi letech, poté, co se jeho matka poprvé pokusila o sebevraždu. A po odmlce se k němu vrátil, položky narůstaly, připojovali se další lidé, kteří chtěli pojmenovat věci, jež stojí za život – ať už je to zmrzlina, žlutá barva, oblíbená deska, anebo být s někým, koho mám rád.

Herec v průběhu představení zve k sobě vybrané diváky, kteří mu „zahrají“ postavy jeho příběhu. Spoluúčastí diváků se inscenace blíží terapii a improvizovaný charakter těchto výstupů zaručuje, že každé představení bude jiné.

Režisérka Karin Krajčo Babinská se text pokusila inscenovat v duchu divadelní iluze. Richard Krajčo příběh přibližuje divákům v setmělém hledišti na realisticky pojaté scéně. Posiluje se tak intimita a křehkost výpovědi chlapce, který zdědil matčin sklon k depresím. Krajčo je v této roli velmi přesvědčivý, vyhýbá se úspěšně osidlům sentimentu, má přirozený dar kontaktu s diváky, citlivost prožitku, a uplatní se dokonce i jako zpěvák.

Režie: Karin Krajčo Babinská
Hudba: Juraj Haško

Hraje: Richard Krajčo

Premiéra: 26. 1. 2023

Délka představení: 1 hodina 30 minut bez přestávky 

Recenze Novinky ZDE

Recenze i-Divadlo ZDE

Ať žije divadlo ZDE

Recenze Divadlo ZDE