Výstava fotografií Petra Pazdírka „Vodopády Beskyd a Jeseníků" - DK Akord Ostrava

Výstava fotografií Petra Pazdírka „Vodopády Beskyd a Jeseníků“

2. květen | 08:00 - 30. září | 23:00

Výstava | Akord Ostrava-Zábřeh

PETR PAZDÍREK

Už jako malého kluka mě to k focení velmi táhlo. První snímky jsem pořídil s fotoaparátem vypůjčeným od svého otce. Od prvního okamžiku jsem tíhnul k focení přírody, krajiny a hlavně vodopádu. A co mě na vodopádech tolik fascinuje? Pokus o zachycení toho krásného pohybu vody, když stéká z kamene na kámen a vytváří tak své kaskády a vodní pády. Pro mě má každý vodopád své kouzlo a stojí za to ho navštívit.

Obdivovat, co matka příroda dokáže vytvořit a nabídnout.

Vodopády jsou ideálním prostředím k načerpání nové energie do dalších uspěchaných dní. Přitom stačí opravdu se jen na chvíli zastavit a vnímat všemi smysly tu nádheru padající vody.

Mým fotografickým snem je zachytit všechny známé i neznámé vodopády v České republice. Jsem Vodnář, tak je pro mě voda symbolem. Je něžná, ale i dravá, je milá, ale i zlá, je to živel, který se před ničím nezastaví, ale k životu ji potřebujeme. Když se za ní vydám do přírody, kde je doma, není nic krásnějšího než slyšet její bublání, hukot, svištění, šepot… Je to jako balzám na duši, spatřit ji v různých podobách vodopádů, kaskád. Sledovat, jak proplouvá mezi kameny v meandrech a zákrutách. To vše vás neskutečně nabíjí pozitivní energií v dnešním uspěchaném světě.

www.pazdirek.com

facebook

instagram

Vystavené fotografie si můžete prohlédnout na chodbách Akordu.

Na co se u nás můžete dále těšit?

Kollárovci

25|10