Babyboom, Činoherní klub, Praha - DK Akord Ostrava

Babyboom, Činoherní klub, Praha

Divadlo | Akord Ostrava-Zábřeh

Termín v jednání

Autor: Zuza Ferenczová

„Tvůj život se mění právě teď.“ Tragikomedie z porodnice.

Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na “výsledek”. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy… skoro všechny.

Co to znamená mít dítě? A co to s sebou přináší? Jak důležitou roli v tom hraje vztah rodičů? A chcete děti vůbec do dnešního světa přivést?

Tragikomedie z porodnice nabízí sondu do prostředí, které by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je.

Zuza Ferenczová je slovenská dramatička a scenáristka. Vystudovala divadelní dramaturgii na činoherní a loutkové fakultě VŠMU v Bratislavě. Spolu s Antonem Medowitsem napsala hry REČIČKY a SOLITAIRE.SK, za kterou získali první cenu v soutěži Dráma 2007. Její divadelní hra BABYBOOM byla jedním ze dvou vítězných textů této soutěže v roce 2010.

Režie: Ondřej Sokol

Hraje: Lucie Žáčková, Sandra Černodrinská, Romana Widenková, Markéta Stehlíková, Viktor Zavadil, Jakub Burýšek, Jan Hájek

Premiéra: 9. 12. 2022

Délka představení: 1 hodina 15 minut bez přestávky

Recenze i-Divadlo ZDE

Recenze Divadlo ZDE